Salicortex

Spis treści

Salicortex - Skład

1 tabl. zawiera 330 mg kory wierzby; zawiera nie mniej niż 20 mg glikozydów fenolowych w przeliczeniu na salicynę.

Salicortex - Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Kora wierzby, zawierająca glikozydy fenolowe pochodne saligeniny, wykazuje (po zmetabolizowaniu do kwasu salicylowego) działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Reklama

Salicortex - Wskazania

Tradycyjnie stosowany w celu łagodzenia bólów kostno-stawowych o niewielkim nasileniu, bólów głowy i gorączki towarzyszącej przeziębieniu.

Salicortex - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na korę wierzby, salicylany lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. w przeszłości obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli lub przewlekła pokrzywka po zastosowaniu salicylanów lub innych NLPZ), astma, czynna choroba wrzodowa, III trymestr ciąży, ciężkie zaburzenia wątroby i/lub nerek, zaburzenia krzepnięcia krwi, wrzód żołądka i/lub dwunastnicy, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować poniżej 18 roku życia.

Salicortex - Ostrzeżenia

Preparat nie jest przeznaczony do leczenia ostrych stanów zapalnych stawów. Jeśli gorączka przekroczy 39st.C, utrzymuje się lub związana jest z silnym bólem głowy, bądź objawy nasilają się podczas stosowania, należy skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z salicylanami i innymi NLPZ bez konsultacji z lekarzem.

Salicortex - Ciąża

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Salicortex - Efekty uboczne

Częstość nieznana: objawy nadwrażliwości (np. świąd, pokrzywka, astma, wykwit) oraz objawy ze strony układu pokarmowego (np. nudności, wymioty, bóle brzucha, niestrawność, zgaga i biegunka).

Salicortex - Interakcje

Kora wierzby może nasilać działanie środków przeciwzakrzepowych, takich jak heparyna oraz pochodne kumaryny.

Salicortex - Dawkowanie

Doustnie. <u>Dorośli:</u> 1 tabl. 3 razy dziennie po posiłku. Popić dużą ilością ciepłego płynu. <b>Czas stosowania:</b> łagodzenie bólów kostno-stawowych: maksymalnie do 4 tyg.; bóle głowy: 1 dzień; gorączka towarzysząca przeziębieniu: 3 dni.

Salicortex - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->