Salicylol

Reklama

Działanie

Preparat stosowany zewnętrznie w powierzchniowych, bakteryjnych i grzybiczych zakażeniach skóry. Wywiera działanie keratolityczne i przeciwłuszczycowe. Zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry i działa wzmacniająco na cebulki włosowe.

Wskazania

Leczenie chorób skóry głowy, takich jak: uporczywy łupież, łojotokowe zapalenie skóry, zakażenia grzybicze. Pomocniczo w leczeniu trądziku.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Preparatu nie należy stosować w ostrych stanach zapalnych skóry i na otwarte rany. U dzieci poniżej 3 roku życia stosować tylko ze wskazania lekarza.

Środki ostrożności

Nie stosować na duże powierzchnie skóry z uwagi na możliwość resorpcji kwasu salicylowego. Unikać kontaktu leku z błonami śluzowymi oczu, ust i nosa; w razie potrzeby zmyć ciepłą wodą.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje uczuleniowe, podrażnienia skóry i błon śluzowych. W przypadku wystąpienia takich objawów należy zaprzestać stosowania preparatu.

Interakcje

Mogą pojawić się interakcje w przypadku jednoczesnego stosowania preparatów na skórę zawierających rezorcynę i riwanol.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 3 roku życia: preparat wcierać przy pomocy nasączonego zwitka waty, w skórę głowy odgarniając włosy. Umyć głowę po upływie 1 - 2 h. Zabieg powtórzyć kilka razy w odstępie 3 - 4 dni.

Reklama

Uwagi

Pharmindex