Znajdź lek

Źródło

Sambucol Original Formula

Działanie

Preparat zawiera Antivirin® - aktywny składnik wyizolowany z owoców czarnego bzu, który wspomaga organizm w zwalczaniu wirusów grypy. Ekstrakt z owoców czarnego bzu ma działanie przeciwprzeziębieniowe, przeciwgorączkowe i napotne. Wzmacnia także naczynia krwionośne i naturalną odporność organizmu.

Wskazania

Syrop dla dzieci powyżej 12 roku życia i dorosłych. Postępowanie dietetyczne w stanach: przedgrypowych, grypy, przeziębienia. Wspomaganie naturalnych funkcji układu immunologicznego.

Ciąża i laktacja

Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować preparatu bez wyraźnego zalecenia lekarza.

Dawkowanie

Syrop dla dzieci powyżej 12 roku życia i dorosłych. Syrop należy spożyć bezpośrednio doustnie. Nie należy popijać i mieszać preparatu z innymi płynami. W stanach grypy i przeziębienia: Dzieci powyżej 12. roku życia i dorośli: 10 ml (dwie łyżeczki) cztery razy dziennie. W celu wzmocnienia organizmu w okresach zwiększonego ryzyka infekcji: Dzieci powyżej 12. roku życia i dorośli: 10 ml (dwie łyżeczki) dziennie. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inny sposób dawkowania.

Uwagi

W przypadku gorączki lub długo utrzymujących się objawów chorobowych należy zasięgnąć porady lekarza. Preparat nie zawiera glutenu, sztucznych barwników i aromatów. Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Po otwarciu trzymać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w suchym i chłodnym miejscu. Jeżeli zamknięcie jest uszkodzone lub brak jest zamknięcia nie należy używać preparatu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Pharmindex