Schotchbond™ Etchant

Spis treści

Schotchbond™ Etchant - Skład

<B>Zestaw:</B> 2 x strzykawki wytrawiacza w żelu (3 ml), 50 szt. końcówek do nakładania.<br>Butelka (9 ml)

Schotchbond™ Etchant - Działanie

Produkt składa się ze strzykawki typu luer i nakręcanych, jednorazowych końcówek aplikacyjnych. Strzykawka zawiera wytrawiacz (kwas fosforowy w stężeniu 35% wag.). System przeznaczony jest do wewnątrzustnej aplikacji wytrawiacza na powierzchnię szkliwa w technice wytrawiania kwasem.

Reklama

Schotchbond™ Etchant - Wskazania

Wytrawianie powierzchni szkliwa i zębiny przed zastosowaniem systemów łączących. Wytrawiacza nie wolno stosować do wytrawiania zębiny przed zastosowaniem samotrawiących systemów wiążących.

Schotchbond™ Etchant - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na kwas fosforowy.

Schotchbond™ Etchant - Dawkowanie

Przygotować system aplikacji zgodnie z instrukcją producenta. W przypadku, gdy wytrawiana powierzchnia szkliwa nie jest świeżo opracowana, oczyścić szkliwo mieszaniną wody i pumeksu (nie stosować past zawierających olej lub związki fluoru). Utrzymywać suche pole operacyjne. Stosując system aplikacji nałożyć wytrawiacz na powierzchnie szkliwa i zostawić na 15 s. Następnie płukać przez 15 s., wodę usuwać ssakiem; nie pozwolić pacjentowi płukać jamy ustnej; (w przypadku zanieczyszczenia wytrawionej powierzchni śliną, wytrawić ponownie przez 5 sek. i wypłukać; w przypadku stosowania wałków z ligniny, ponownie odizolować wytrawione powierzchnie). Dokładnie osuszyć powietrzem wolnym od oleju i wody. Wytrawiona powierzchnia powinna być matowo-biała. W innym przypadku czynność wytrawiania należy powtórzyć. Bezpośrednio po wytrawieniu zastosować materiał łączący.

Schotchbond™ Etchant - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->