Stresolek

Reklama

Działanie

Roślinny preparat leczniczy tradycyjnie stosowany, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Wskazania

Tradycyjnie w trudnościach w zasypianiu i stanach zwiększonego napięcia nerwowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne.

Środki ostrożności

Lek zawiera około 50 % (v/v) etanolu. Dawka jednorazowa 3 ml zawiera 1,2 g etanolu. Dawka jednorazowa 3 ml zawiera 1,2 g etanolu, co jest równoważne 12 ml wina lub 30 ml piwa. Dawka jednorazowa 5 ml zawiera 2,0 g etanolu. Z uwagi na obecność etanolu nie zaleca się stosowania u pacjentów z chorobami wątroby, padaczką, uszkodzeniem mózgu lub chorobą umysłową oraz u osób z chorobą alkoholową. Nie zaleca się stosowania w grupie wiekowej poniżej 18 rż.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Częstość nieznana: dolegliwości żołądkowo-jelitowych, np. nudności, skurcze w obrębie jamy brzusznej. Ze względu na obecność nalewki z serdecznika może nastąpić zwiększona wrażliwość skóry na promieniowanie UV.

Interakcje

Nie zaleca się równoczesnego stosowania z syntetycznymi lekami uspokajającymi. Podczas przyjmowania leku należy unikać picia alkoholu – nasila on działanie preparatu na ośrodkowy układ nerwowy (OUN).

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i osoby w wieku podeszłym: stosować od 3-5 ml płynu 1-3 razy dziennie. Dzieci i młodzież poniżej 18 rż.: nie zaleca się stosowania. Zażywać popijając odpowiednią ilością wody.

Reklama

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu lek może wpływać na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

Pharmindex