Znajdź lek

Źródło

Stypro

Działanie

Resorbowalna gąbka żelatynowa do implantacji, o działaniu hemostatycznym. Posiada równomierną porowatą strukturę, absorbuje krew o masie wielokrotnie większej niż własna. Może być wszczepiana do tkanek. Resorbuje się całkowicie po ok. 3 tyg. Nie rozpuszcza się w zimnej wodzie.

Wskazania

Kapilarne, żylne, małe tętnicze krwotoki, w przypadkach gdy inne metody nie pomagają. Również do nakładania na rany z dużymi defektami tkanki np. oparzenia, rany chirurgiczne, krwawiące skaleczenia.

Przeciwwskazania

Miejsca zakażone. Nadwrażliwość na białko pochodzenia wieprzowego lub methanal. Przy zacementowanych endoprotezach lub przy stosowaniu cementów kostnych. W osseosyntetycznej chirurgii kości. Przy zaburzeniach krzepliwości działanie hemostatyczne może być zmniejszone lub zatrzymane.

Uwagi

Materiał sterylny. Stosować jednorazowo, natychmiast po otwarciu opakowania. Mat. nie zużyty lub w uszkodzonym opakowaniu należy wyrzucić. Gąbka wchłaniając płyn może spęcznieć - aby nie zakłócać hemosfazy, nie należy jej ściskać podczas aplikacji. Neurochirurgia: po zatrzymaniu krwawienia usunąć gąbkę, aby uniknąć ucisku otaczającej tkanki.

Pharmindex