Nowy sklep

już ON-LINE

Succus Farfarae PhytoPharm

Reklama

Działanie

Preparat stosowany tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Wyciąg z liści podbiału zawiera substancje śluzowe, które posiadają właściwości ochronne na błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodzą kaszel.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w lekkich stanach nieżytowych górnych dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci do 12 r.ż..

Środki ostrożności

Dawka jednorazowa preparatu 2,5 ml zawiera 0,7 g etanolu co odpowiada 7,4 ml wina i 17,8 ml piwa; dawka 5 ml zawiera 1,4 g etanolu, co odpowiada 14,8 ml wina i 35,6 ml piwa. Preparat może powodować szkodliwe działanie u osób uzależnionych od alkoholu. Ze względu na zawartość etanolu preparat może być szkodliwy dla kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci, a także osób z grupy wysokiego ryzyka, jak: pacjenci z uszkodzeniami wątroby czy cierpiący na padaczkę. Nie stosować u dzieci do 12 r.ż.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Doustnie: 2,5-5 ml preparatu 3 razy dziennie w niewielkiej ilości płynu. Nie stosować dłużej niż 4-6 tyg. w ciągu roku.

Reklama

Uwagi

Bezpośrednio po zastosowaniu preparatu alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu, z tego względu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych bezpośrednio po przyjęciu preparatu. Należy zachować co najmniej 30 min. przerwę.

Pharmindex