Nowy sklep

już ON-LINE

Succus Taraxaci PhytoPharm

Działanie

Preparat roślinny stosowany tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w niestrawności, brak apetytu. Pomocniczo jako łagodny środek moczopędny.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na rośliny z rodzin złożonych (Compositae/Astraceae), np. rumianek, arnikę. Uszkodzenia wątroby np. w wyniku choroby alkoholowej, po zatruciach itp. Niedrożność dróg żółciowych lub jelit. Ropniaki pęcherzyka żółciowego.

Środki ostrożności

Dawka jednorazowa preparatu (5 ml) zawiera ok. 1,3 g etanolu. Należy uwzględnić zawartość etanolu w leku u pacjentów z uszkodzeniami wątroby, alkoholizmem, padaczką, uszkodzeniami mózgu, przy chorobach umysłowych. Ze względu na zawartość alkoholu i brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat. Zachować szczególną ostrożność w przypadku kamieni żółciowych.

Ciąża i laktacja

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić dolegliwości żołądkowe związane z nadkwaśnością oraz reakcje nadwrażliwości.

Interakcje

Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się równoczesnego stosowania leku z innymi lekami mogącymi mieć niekorzystny wpływ na komórki wątroby.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 5 ml preparatu 3 razy dziennie w niewielkiej ilości płynu.

Uwagi

Ze względu na zawartość alkoholu preparat przedawkowany może osłabiać zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn będących w ruchu, a także sprawność psychoruchową. Stosowanie zgodnie z zaleconym dawkowaniem nie powoduje u dorosłego człowieka przekroczenia poziomu 0,2% alkoholu we krwi.

Pharmindex