Sylivit

Spis treści

Sylivit - Skład

<u>Sylivit 80</u>: 1 kaps. zawiera 114,3 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego o zawartości nie mniej niż 80 mg flawonlignanów w przeliczeniu na sylibilinę, 2 mg witaminy B<sub>1</sub>, 2 mg witaminy B<sub>2</sub>, 2 mg witaminy B<sub>6</sub>, 10 mg witaminy PP i 4 mg pantotenianu wapnia. <u>Sylivit 150</u>: 1 kaps. zawiera 214,3 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego, 10 mg witaminy B<sub>1</sub>, 4 mg witaminy B<sub>2</sub>, 10 mg witaminy B<sub>6</sub>, 10 mg witaminy PP i 4 mg pantotenianu wapnia.

Sylivit - Działanie

Preparat o działaniu przeciwutleniającym, hepatoprotekcyjnym. Mechanizm działania polega na stabilizowaniu błon komórek wątroby, które chronią przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych.

Reklama

Sylivit - Wskazania

Stany rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.

Sylivit - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub rośliny z rodziny <I>Compositae</I>.

Sylivit - Ostrzeżenia

Nie zaleca się stosowania leku do leczenia ostrych zatruć. Dzieci poniżej 12 rż. (bezpieczeństwo stosowania nie zostało ustalone).

Sylivit - Ciąża

Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone, dlatego nie zaleca się stosowania.

Sylivit - Efekty uboczne

Mogą wystąpić łagodne, przejściowe zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Sporadycznie: łagodne działanie przeczyszczające.

Sylivit - Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż. <u>Sylivit 80</u>: 1-2 kaps. 3 razy dziennie po posiłku. <u>Sylivit 150</u>: 1 kaps. 2 razy dziennie po posiłku. Leczenie należy prowadzić od 2-4 tyg. Leczenie może być przedłużone do 6 miesięcy w przypadku nasilenia dolegliwości lub ich nie ustępowania po zaleceniu lekarza.

Sylivit - Uwagi

Pharmindex