System do zabezpieczania stomii COMBIHESIVE 2S

Reklama

Działanie

Dwuczęściowy system do zaopatrzenia stomii (kolostomii, ileostomii i urostomii), składający się z samoprzylepnych płytek, do których dopina się worki. Płytka zbudowana jest ze specjalnego materiału Stomahesive, który posiada właściwości gojące i zabezpiecza skórę przed podrażnieniami oraz absorbuje wilgoć. Ponadto materiał ten umożliwia oddychanie skóry oraz utrzymanie jej optymalnego pH. Płytki stomijne są dostępne w różnych rodzajach oraz pełnej gamie rozmiarów, co umożliwia zaopatrzenie stomii o różnych rozmiarach. Dostępne są zarówno z gotowym wycięciem do określonej wielkości stomii jak i do docinania. Worek jest zbudowany z pięciowarstwowej laserowo zgrzewanej folii, dając pełną gwarancję szczelności i wytrzymałości. Od strony przylegającej do ciała worki pokryte są delikatną osłonką fizelinową, dzięki czemu nie odparzają skóry. Specjalna konstrukcja filtra węglowego w workach kolostomijnych umożliwia pochłanianie nieprzyjemnych zapachów oraz regulację przepływu gazów. Worki dostępne są w różnych kolorach, rozmiarach, wielkościach i kształtach.

Wskazania

Zabezpieczenie różnego rodzaju stomii (kolostomii, ileostomii, urostomii). U dzieci stosuje się system dwuczęściowy Combihesive 2 S – Little Ones.

Dawkowanie

W płytce po uprzednim odrysowaniu kształtu przetoki należy wyciąć otwór. Następnie zdjąć papier zabezpieczający i przykleić płytkę. Docisnąć płytkę pomiędzy przetoką a pierścieniem, dopiąć worek do płytki poprzez wciśnięcie pierścienia w worku na pierścień w płytce. Płytka utrzymuje się na skórze przez kilka dni, worki zmienia się w miarę potrzeby (zwykle 1-2 razy dziennie).

Reklama

Uwagi

Pharmindex