Systemp Inlay&Onlay

Reklama

Działanie

Światłoutwardzalne, jednoskładnikowe materiały do czasowego wypełniania ubytków, przeważnie nie wymagające stosowania czasowych cementów. Dostępne w kolorach: transparentnym i uniwersalnym, zarówno w formie strzykawek, jak i pojemników Cavifil. Charakteryzują się małym skurczem polimeryzacyjnym, dobrą adaptacją brzeżną, krótkim czasem polimeryzacji. Zawierają Triclosan - chemioterapeutyk o szerokim spektrum działania, obejmującym bakterie gram-dodatnie, gram-ujemne, pleśnie i grzyby. Materiały możliwe do usunięcia w jednej porcji (bez dodatkowego opracowania ubytku) za pomocą zgłębnika lub skalera.

Wskazania

Systemp.inlay - czasowe wypełnianie, szczególnie głębokich ubytków o ścianach równoległych (może być również stosowany w przypadku istnienia w obrębie ubytku małych podcieni). Podścielanie czasowych koron i mostów wykonanych z poliwęglanów lub metakrylanów. Uszczelnianie gwintowanych otworów w częściach nośnych wszczepów filarowych.
Systemp.onlay - materiał szczególnie zalecany do czasowego wypełniania większych ubytków (opracowanych pod nakłady).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość pacjenta na którykolwiek ze składników materiału, oraz w przypadku braku możliwości przestrzegania wymaganej techniki pracy.

Reklama

Uwagi

Temperatura przechowywania: 2-28st.C. Strzykawki bądź pojemniki Cavifill z materiałami należy zamykać natychmiast po użyciu i chronić przed światłem, gdyż kontakt z nim powoduje przedwczesną polimeryzację materiału.

Pharmindex