Test ciążowy płytkowy Clearview hCG

Reklama

Działanie

Test płytkowy wykrywający gonadotropinę kosmówkową hCG w moczu. Test może wykryć 25 mU/ml hCG w moczu - u większości kobiet poziom ten jest osiągany w ciągu 7 dni od zapłodnienia, jednak dla uzyskania ponad 99% pewności zaleca się wykonanie testu w dniu spodziewanej miesiączki.

Wskazania

Wczesne rozpoznanie ciąży.

Dawkowanie

Pobrać próbkę moczu do suchego pojemnika ze szkła lub plastiku. Bezpośrednio przed użyciem wyjąć test z folii ochronnej i położyć na czystej, płaskiej i suchej powierzchni. Używając dołączonej pipety umieścić 5-6 kropli w przeznaczonym do tego okienku na płytce testu. Po 5 min. odczytać wynik: niebieska linia w okienku kontrolnym wskazuje, że test jest zakończony i został przeprowadzony prawidłowo; niebieska linia w okienku wyniku (środkowym) oznacza ciążę, brak niebieskiej linii w okienku wyniku świadczy o braku ciąży.

Reklama

Uwagi

Próbka moczu może być pobrana o dowolnej porze, jednak stężenie hCG jest najwyższe w moczu porannym. Jeżeli dodatni wynik uzyskano przed dniem spodziewanej miesiączki zaleca się ponowne przeprowadzenie testu po 48-72 h. W przypadku nieregularnych krwawień określając termin spodziewanej miesiączki powinno się uwzględnić najdłuższy cykl w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Pharmindex