Znajdź lek

Źródło

ThermaCare (szyja, barki, nadgarstki)

Działanie

Żelazo zawarte w dyskach cieplnych w kontakcie z powietrzem, rozgrzewa się do temp. 40st.C i utrzymuje ją do 12 h. Stałe lecznicze ciepło przenika do mięśni i zwalcza źródło bólu. Zwiększone krążenie krwi pomaga złagodzić ból i rozluźnia mięśnie.

Wskazania

Suche kompresy uśmierzające ból i rozluźniające mięśnie do stosowania na szyję, barki, nadgarstki.

Przeciwwskazania

Nie stosować na chorobowo zmienioną lub podrażnioną skórę. U osób po 55 rż. nie stosować podczas snu. Nie stosować z kremami/maściami przeciwbólowymi i/lub innymi środkami emitującymi ciepło. Nie stosować na obszarach ciała z upośledzonym czuciem ciepła. U pacjentów z cukrzycą, chorobami serca, problemami krążeniowymi, chorobą zwyrodnieniową stawów stosować w porozumieniu z lekarzem.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia dolegliwości, pieczenia, obrzęku, wysypki, innej zmiany skórnej lub jeśli po 7 dniach ból nasili się lub się nie zmieni należy przerwać stosowanie kompresu i skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

Zewnętrznie. 1 plaster dziennie, przez maks. 12 h. Nakładać na oczyszczoną i suchą skórę. Odsłonić stronę okładu gdzie umieszczony jest klej i tą stroną przykleić okład do skóry i mocno przycisnąć. Rozgrzanie się okładu może potrwać do 30 min. Zmniejszenie dolegliwości bólowych wymaga noszenia okładu co najmniej przez 3 h. Najlepszy efekt uzyskuje się po 8 h, natomiast by osiągnąć maksymalną skuteczność, zalecany czas to 12 h.

Uwagi

Podczas stosowania należy sprawdzać czy nie ma na skórze śladów oparzeń. Nie należy powodować dodatkowego ucisku na kompres (opieranie się o twarde powierzchnie, ciasne ubranie). W przypadku uczucia, że kompres jest zbyt gorący, kompres usunąć ze skóry i nakleić warstwie ubrania.

Pharmindex