Tinctura Calendulae Phytopharm

Spis treści

Tinctura Calendulae Phytopharm - Skład

100 g preparatu zawiera: 100 ml nalewki z koszyczków nagietka. Preparat zawiera etanol.

Tinctura Calendulae Phytopharm - Działanie

Tradycyjny preparat roślinnym przeznaczony do stosowania w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania.<br /><br /><br />

Reklama

Tinctura Calendulae Phytopharm - Wskazania

Preparat stosowany objawowo w leczeniu łagodnych stanów zapalnych skóry (takich jak oparzenia słoneczne) oraz wspomagająco w leczeniu niewielkich zranień skóry oraz łagodnych stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Tinctura Calendulae Phytopharm - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na koszyczek nagietka lub inne rośliny z rodziny astrowatych.

Tinctura Calendulae Phytopharm - Ostrzeżenia

W przypadku objawów wskazujących na zakażenia skóry należy najpierw zasięgnąć opinii lekarza. Nie zaleca się stosowania preparatu do płukania gardła u dzieci do 12 lat. Nie zaleca się stosowania do okładów i przemywania ran u dzieci do 6 lat.<br /><br /><br />

Tinctura Calendulae Phytopharm - Ciąża

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Tinctura Calendulae Phytopharm - Efekty uboczne

Częstość nieznana: skórne reakcje uczuleniowe.

Tinctura Calendulae Phytopharm - Interakcje

Nie zgłaszano.

Tinctura Calendulae Phytopharm - Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: <u>do płukania jamy ustnej i gardła</u> odmierzyć za pomocą dołączonej miarki 2,5 ml preparatu i rozcieńczyć w 0,5 szkl. przegotowanej wody(ok. 125 ml). Dorośli, młodzież i dzieci powyżej 6 lat: <u>do przemywania skóry i okładów</u> 20 ml preparatu odmierzone za pomocą dołączonej miarki rozcieńczyć w 0,25 szkl. (ok. 63 ml) świeżo przegotowanej wody. Okład usunąć po 30 -60 min. Stosować 2-4 razy na dobę. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Tinctura Calendulae Phytopharm - Uwagi

Nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych bezpośrednio po zastosowaniu leku na błonę śluzową jamy ustnej i gardła, gdyż zawarty w preparacie alkohol <br />może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pharmindex
<-- popup -->