Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Tonisan

Działanie

Naturalna woda morska oczyszcza i delikatnie nawilża zatkany i wysuszony nos. Deksopantenol pokrywa błonę śluzową nosa delikatnym filmem, przedłużając i wzmacniając działanie wody morskiej i dając dodatkową ochronę i pielęgnację. Deksopantenol zatrzymuje wilgoć na powierzchni błony śluzowej nosa i wspomaga jej odbudowę. Przy nieżycie nosa preparat rozcieńcza wydzielany śluz, ułatwiając jego odpływanie. Rozpuszcza zalegającą wydzielinę i ułatwia oddychanie przez nos. Diwodorofosforan potasu reguluje poziom fizjologicznego pH w roztworze. Preparat nie zawiera środków barwiących, zapachowych i konserwujących.

Wskazania

Preparat do nawilżania, oczyszczania, pielęgnacji i ochrony podrażnionej błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Po przebytych operacjach lub uszkodzeniach nosa, przed zastosowaniem preparatu należy zasięgnąć porady lekarza. Nie należy stosować preparatu równocześnie z innym preparatem do nosa w sprayu (np. o działaniu obkurczającym błonę śluzową nosa), aby nie doprowadzić do ich interakcji.

Dawkowanie

W zależności od potrzeby, stosować kilka razy dziennie do momentu ustąpienia objawów. Dorośli i dzieci >2. rż.: 1-2 dawki do każdego otworu nosowego. Niemowlęta i dzieci <2. rż.: 1 dawka do każdego otworu nosowego.

Uwagi

Pharmindex