Undofen atomizer

Spis treści

Undofen atomizer - Skład

1 g roztworu zawiera 25 mg kwasu undecylenowego i 1 mg chlorku cetylopirydyniowego.

Undofen atomizer - Działanie

Preparat złożony o miejscowym działaniu odkażającym. Kwas undecylenowy działa przeciwgrzybiczo, szczególnie na dermatofity (<I>Epidermophyton spp.</I>, <I>Trichophyton spp.</I> i <I>Microsporum spp.</I>) oraz działa przeciwbakteryjnie. Działa nie tylko na grzybnię, ale także na zarodniki grzybów. Nie wykazuje skuteczności w leczeniu drożdżyc. Chlorek cetylopirydyniowy stosowany jest jako miejscowy środek odkażający.

Reklama

Undofen atomizer - Wskazania

Leczniczo w powierzchownych zakażeniach grzybiczych skóry stóp, jak również dłoni, pachwin, pach. Stosowanie preparatu zmniejsza powstawanie nieprzyjemnego zapachu towarzyszącego nadmiernej potliwości stóp.

Undofen atomizer - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Zmiany skórne ze znacznym odczynem zapalnym. Nie stosować na błony śluzowe, rozległe powierzchnie skóry, do oczu oraz u dzieci w wieku do 2 lat.

Undofen atomizer - Ostrzeżenia

Należy unikać kontaktu leku z otartą lub uszkodzoną skórą, gdyż istnieje ryzyko wchłaniania substancji czynnych do krwi i wystąpienia działań niepożądanych. Ze względu na zawartość glikolu propylenowego lek może powodować podrażnienie skóry.

Undofen atomizer - Ciąża

Brak danych dotyczących wpływu kwasu undecylenowego na płód po miejscowym stosowaniu. Nie wiadomo czy kwas undecylenowy po zastosowaniu miejscowym przenika do mleka kobiety karmiącej piersią.

Undofen atomizer - Efekty uboczne

Rzadko miejscowe objawy podrażnienia skóry, pieczenie, wysypka. Bardzo rzadko może wystąpić alergia kontaktowa na kwas undecylenowy.

Undofen atomizer - Dawkowanie

Zewnętrznie. Po umyciu i starannym osuszeniu skóry, spryskać zakażone powierzchnie skóry, 2-3 razy na dobę przez 2-4 tygodnie. Po ustąpieniu objawów preparat należy stosować przez kolejne 4 tygodnie, przy jednoczesnym spryskiwaniu wnętrza obuwia oraz skarpet.

Undofen atomizer - Uwagi

Jeśli po 4 tyg. stosowania leku nie ustąpią objawy grzybicy, należy wykonać badania mikrobiologiczne i sprawdzić wrażliwość wyizolowanych szczepów na kwas undecylenowy.

Pharmindex