Urtix

Reklama

Działanie

Preparat jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Lek tradycyjnie stosowany w zaburzeniach czynnościowych dróg moczowych z utrudnieniem oddawania moczu.

Przeciwwskazania

Przerost gruczołu krokowego. Choroby nowotworowe. Nadwrażliwość na korzeń pokrzywy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Trudności w oddawaniu moczu wymagają konsultacji z lekarzem oraz regularnej kontroli medycznej. Jeśli w trakcie stosowania preparatu dolegliwości nasilają się lub wystąpi gorączka, skurcze lub pojawi się krew w moczu, ból przy oddawaniu moczu lub zatrzymanie moczu, należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Częstość nieznana: łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe (takie jak nudności, zgaga, uczucie pełności, wzdęcia biegunka) oraz skórne reakcje uczuleniowe (takie jak świąd, wysypka, pokrzywka).

Interakcje

Nie są znane.

Dawkowanie

Doustnie. Pacjenci w podeszłym wieku: możliwe wymaganie zmniejszenia dawki. Dorośli: 4 tabl. od 3 do 4 razy na dobę, po posiłku, popijając dużą ilością płynu. Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: nie stosować. W czasie przyjmowania leku wskazane są konsultacje z lekarzem urologiem.

Reklama

Uwagi

Nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex