Źródło

Valegran

Reklama

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat wykazuje działanie uspokajające i ułatwiające zasypianie.

Wskazania

Preparat tradycyjnie stosowany w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz okresowych trudnościach z zasypianiem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Alkohol może nasilać działanie preparatu. Należy zachować ostrożność u pacjentów z kamicą żółciową - przed zastosowaniem pacjent powinien skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 12 lat.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe (mdłości, dolegliwości skurczowe).

Interakcje

Nie obserwowano. Wg doniesień literaturowych istnieje możliwość potęgowania przez korzeń kozłka działania barbituranów i benzodiazepin.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci >12 lat: stosować 2-3 razy na dobę. W trudnościach z zasypianiem 0,5-1 h przed snem lub jeśli konieczne dodatkowo wieczorem. 2 płaskie łyżeczki granulatu zalać szklanką wrzącej wody, wypić po zaparzeniu.

Reklama

Uwagi

Nie zaleca się stosowania preparatu na 2 h przed prowadzeniem pojazdów w godzinach nocnych i przez osoby zmęczone, z uwagi na właściwości sprzyjające zasypianiu.

Pharmindex