Nowy sklep

już ON-LINE

Venoruton Gel

Działanie

Lek chroni naczynia żylne oraz stabilizuje ścianę naczyń krwionośnych. O-(ß-hydroksyetylo)-rutozydy zmniejszają przepuszczalność kapilar i zwiększają ich odporność. Wykazują także działanie przeciwzapalne, redukuje obrzęk i objawy towarzyszące przewlekłej niewydolności żylnej i urazom kończyn dolnych. Zastosowanie miejscowe leku powoduje penetrację składników czynnych przez skórę. Są one wykrywane w skórze właściwej po 30 min., a w podskórnej tkance tłuszczowej po 2-5 h od zastosowania.

Wskazania

Preparat jest wskazany do miejscowego stosowania na skórę w bólach i obrzękach nóg wywołanych przewlekłą niewydolnością żylną oraz jej objawami takimi jak: uczucie „ciężkich nóg” i bóle kończyn dolnych, obrzęki kończyn dolnych, kurcze mięśni i zaburzenia czucia. Jest stosowany w stanach bólowych po leczeniu obliteracyjnym żylaków.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość chlorku benzalkoniowego produkt leczniczy może powodować podrażnienia skóry.

Ciąża i laktacja

Preparat nie powinien być stosowany w I trymestrze ciąży, chyba że korzyści terapeutyczne przewyższają ryzyko związane ze stosowaniem leku. Śladowe ilości substancji czynnej przenikają do mleka, jednak te nieznaczne ilości o-(ß-hydroksyetylo)-rutozydów nie mają istotnego znaczenia klinicznego.

Działania niepożądane

Lek jest dobrze tolerowany. Rzadko obserwowano nadwrażliwość z wystąpieniem reakcji skórnych (objawy przemijają po odstawieniu preparatu).

Interakcje

Nie odnotowano interakcji z innymi lekami.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Stosować 2 razy na dobę rano i wieczorem, delikatnie wmasowując żel, aż do pełnej penetracji preparatu (aż skóra będzie sucha).
Jeśli jest to konieczne lek może być stosowany pod opatrunek okluzyjny lub bandaż elastyczny.

Uwagi

Pharmindex