Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Vibovit Junior

Działanie

Wielowitaminowy preparat uwzględniający dzienne zapotrzebowanie organizmu dzieci starszych (powyżej 3 rż) na witaminy niezbędne do prawidłowego rozwoju. Wpływa korzystnie na rozwój psychiczny i fizyczny dziecka, zapobiega niedoborom witaminowym w tym okresie życia i wzmacnia po przebytych chorobach.

Wskazania

Zapobiegawczo i leczniczo u dzieci powyżej 3 rż. w okresach wzmożonego zapotrzebowania na witaminy (niedobory witaminowe, objawy niedożywienia, brak łaknienia, okres zimowo-wiosenny, rekonwalescencja po przebytych chorobach, zabiegach chirurgicznych, antybiotykoterapii, pomocniczo w leczeniu chorób zakaźnych).

Przeciwwskazania

Hiperwitaminoza A lub D. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi witaminę A i D. Tabletek do ssania i tabletek musujących nie należy podawać dzieciom z fenyloketonurią (ze względu na zawartość aspartamu).

Działania niepożądane

Nie stwierdzono po stosowaniu zalecanych dawek; zbyt duże dawki mogą prowadzić do hiperwitaminozy A i D3.

Dawkowanie

Dzieci powyżej 3 rż. doustnie 1-2 saszetki dziennie; (po rozpuszczeniu w odpowiedniej ilości płynu); napój zaleca się podawać podczas posiłku.

Uwagi

Preparat w saszetkach jest produkowanych w 3 wersjach smakowych: waniliowej, cytrynowej, pomarańczowej, truskawkowej. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex