Znajdź lek

Vidisept

Działanie

Preparat typu sztuczne łzy. Zawiera hydrofilny polimer, który tworzy na powierzchni gałki ocznej stabilny film łzowy, dzięki czemu zapewnia prawidłowe nawilżenie i zabezpiecza przed suchością i podrażnieniem oczu. Preparat wywiera długotrwałe działanie.

Wskazania

Objawowe leczenie zespołu "suchego oka".

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ciąża i laktacja

Preparat można podawać kobietom w ciąży i okresie karmienia piersią wyłącznie po dokładnym rozważeniu stosunku ryzyka do korzyści.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko może wystąpić podrażnienie spowodowane nadwrażliwością na składniki preparatu, niekiedy mogą wystąpić przejściowe zaburzenia widzenia.

Dawkowanie

1 kropla do worka spojówkowego do 5 razy na dobę lub częściej w zależności od potrzeb. Jeśli preparat stosowany jest z innymi kroplami lub maściami do oczu, należy zachować 15 min odstęp pomiędzy zastosowaniem leków. Preparat powinien być stosowany jako ostatni.

Uwagi

Miękkie soczewki kontaktowe należy zdjąć przed zakropleniem preparatu; można je ponownie założyć po upływie co najmniej 15 min. Preparat może powodować przemijające zaburzenia widzenia na kilka min po podaniu, do czasu ustąpienia tych dolegliwości należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.

Pharmindex