Viscorneal

Spis treści

Viscorneal - skład

1 ml roztworu zawiera 10 mg soli sodowej kwasu hialuronowego.

Viscorneal - Działanie

Preparat wiskoelastyczny do stosowania wewnątrzgałkowego. Jest jałowym, apyrogennym, wysoko oczyszczonym preparatem soli sodowej kwasu hialuronowego, rozpuszczonej w fizjologicznym zbuforowanym roztworze o wartości pH 7,0 do 7,5. Zapewnia smarowanie i ochronę tkanek wewnątrz gałki ocznej w trakcie operacji, tworząc cienką ochronną warstwę na powierzchni tkanek oka.

Reklama

Viscorneal - wskazania

Chirurgia przedniego odcinka oka, w szczególności: operacja zaćmy z lub bez wszczepienia soczewki wewnątrzgałkowej, operacja jaskry, przeszczep rogówki.

Viscorneal - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na sól sodową kwasu hialuronowego i/lub białko kurze.

Viscorneal - efekty uboczne

Preparat może powodować przejściowy wzrost ciśnienia śródgałkowego (po dokonanym zabiegu chirurgicznym należy usunąć preparat z komory oka przez irygację i aspirację).

Viscorneal - interakcje

Występuje niezgodność między solą sodową kwasu hialuronowego a niektórymi aminami czwartorzędowymi (jak np. chlorek benzalkoniowy) - preparatu nie należy stosować w kontakcie z narzędziami i wyposażeniem płukanymi w tych roztworach, a także w kontakcie z innymi lekami okulistycznymi zawierającymi aminy czwartorzędowe jako środki konserwujące.

Viscorneal - dawkowanie

Preparat stosuje się indywidualnie w zależności od rodzaju zabiegu. Preparat podaje się bezpośrednio do przedniej komory oka za pomocą dołączonej do zestawu kaniuli.

Viscorneal - uwagi

Preparat należy przechowywać w temperaturze 2-8st.C, chronić przed światłem. Przed użyciem preparat należy zostawić przynajmniej 20 min w temperaturze pokojowej.

Pharmindex
<-- popup -->