Vision Blue

Reklama

Działanie

Sterylny, apyrogenny płyn do barwienia tkanek zapewniający widoczność włókien tkankowych.

Wskazania

Ułatwienie operacji chirurgii przedniego odcinka oka podczas usuwania zaćmy. Preparat jest używany przede wszystkim do barwienia torebki przedniej soczewki w celu ułatwienia i zmniejszenia ryzyka podczas wykonywania kapsuloreksji.

Środki ostrożności

Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na składniki preparatu (ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych). Nie stosować preparatu u dzieci.

Ciąża i laktacja

Nie stosować preparatu u kobiet w ciąży lub planujących ciążę.

Działania niepożądane

Preparat jest dobrze tolerowany w przedniej torebce oka. Zaobserwowano sporadyczne przypadki reakcji zapalnej lub keratopatii pęcherzykowej po użyciu substancji zabarwiającej, co nie wynika jednak z reakcji błękitu trypanowego zawartego w preparacie.

Dawkowanie

Preparat nabrać do sterylnej strzykawki (3 ml) z dołączoną kaniulą. Wstrzyknąć pęcherzyk powietrza do komory przedniej oka przy pomocy kaniuli atraumatycznej. Ostrożnie wprowadzić preparat do torebki przedniej soczewki. Zabarwienie jest wystarczające w momencie kontaktu preparatu z torebką. Następnie należy wypłukać torebkę w celu usunięcia nadmiaru preparatu i wstrzyknąć płyn wiskoelastyczny. Dalszy przebieg operacji jest zgodny z procedurą fakoemulsyfikacji.

Reklama

Uwagi

Nie należy przepełniać komory przedniej oka. Zaleca się usuwanie preparatu poprzez płukanie zaraz po wstrzyknięciu.

Pharmindex