Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Vismed multi

Działanie

Hipoosmolarny, nawilżający roztwór o właściwościach wiskoelastycznych. Właściwości fizyczne hialuronianu sodowego nadają produktowi właściwości wiskoelastyczne i zdolność do zatrzymywania wody. Ponadto, zawartość elektrolitów w składzie produktu (sole wapnia, magnezu, potasu) nadaje właściwości naturalnego filmu łzowego. Produkt tworzy stabilną warstwę na powierzchni oka, która jest wolno usuwana w czasie mrugania. Pojemnik z kroplami wyposażony jest w system dawkowania "multi", który ułatwia wkraplanie kropel do oczu oraz zapewnia ich trwałość przez okres 3 miesięcy po otwarciu.

Wskazania

Uczucie suchego oka oraz inne drobne dolegliwości nie związane ze zmianami patologicznymi: uczucie pieczenia i zmęczenia oczu powstałe pod wpływem kurzu, dymu, suchego i ciepłego powietrza, klimatyzacji, intensywnej pracy z komputerem lub użycia soczewek kontaktowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu.

Interakcje

Nie stosować produktu bezpośrednio podczas podawania innych środków do oczu.

Dawkowanie

Wkroplić 1 lub 2 krople produktu do worka spojówkowego tak często, jak to potrzebne.

Uwagi

Produkt może być stosowany w trakcie noszenia soczewek kontaktowych (twardych lub miękkich). Przechowywać w temperaturze poniżej 25st.C. Produkt może być stosowany do 3 miesięcy po otwarciu butelki. Produkt nie zawiera środków konserwujących.

Pharmindex