Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Vita-miner Prenatal 2 + DHA

Działanie

Suplement diety. Kwas foliowy zawarty w preparacie jest niezbędny w regulacji różnorodnych procesów metabolicznych. Uczestniczy w syntezie związków purynowych, pirymidynowych i niektórych aminokwasów, bierze udział w procesie podziału komórkowego, wzmacnia laktację oraz pomaga chronić przed niedokrwistością. Kwas foliowy jest niezbędnym czynnikiem wzrostu oraz rozwoju i wpływa na prawidłową funkcję układu nerwowego, przewodu pokarmowego i narządów płciowych. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe grupy omega-3 (EPA i DHA) przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca. Kwas DHA przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu oraz utrzymania prawidłowego widzenia.

Wskazania

Uzupełnianie diety kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących piersią w witaminy i składniki mineralne oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

Doustnie, dorośli 1 tabl. i 1 kaps. dziennie w trakcie posiłku, popijając wodą. Zaleca się przyjmowanie preparatu w ciągu dwóch miesięcy przed planowaną ciążą oraz przez cały okres ciąży i karmienia piersią. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex