Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Vitamin K

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Witamina K jest odpowiedzialna za utrzymanie prawidłowego stężenia czynników krzepnięcia ( II, VII, IX, X), jak również osteokalcyny, osteopontyny, osteonektyny - czyli jest niezbędna zarówno dla właściwej krzepliwości krwi jak i dla gospodarki wapniowej i mineralizacji tkanek. Jest też bardzo ważna dla właściwej pracy układu immunologicznego. Niedobór witaminy K może prowadzić do niebezpiecznej choroby krwotocznej. By obniżyć ryzyko wystąpienia tej choroby, każde dziecko powinno otrzymywać w szpitalu tuż po urodzeniu dużą, jednorazową dawkę witaminy K. Oprócz tej jednorazowej dawki zaleca się również codzienne doustne podawanie preparatu witaminy K w mikrodawkach do 3-4 miesiąca życia dziecka. Rekomendowana dzienna dawka witaminy K1 to 25 µg co odpowiada zawartości jednej kapsułki preparatu.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne dla niemowląt karmionych piersią ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę K.

Dawkowanie

Doustnie: 1 kapsułka "twist-off" dziennie. Należy przekręcić i oderwać końcówkę, a następnie wycisnąć zawartość do buzi dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność przy podawaniu, aby dziecko nie połknęło kapsułki. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Uwagi

Preparat powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Podawanie preparatu nie zastępuje podania witaminy K w jednorazowej dawce po urodzeniu w szpitalu.

Pharmindex