Vitrum® Energy

Reklama

Działanie

Wielowitaminowy preparat zawierający makro- i mikroelementy, niezbędne dla przebiegu podstawowych procesów metabolicznych. Zawarte w preparacie związki o właściwościach przeciwutleniających (witamina E, C, β-karoten, selen) chronią komórki organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Ekstrakt z korzenia żeńszenia działa tonizująco i adaptogennie, wzmacniając ochronę organizmu przed wpływem stresu.

Wskazania

Preparat jest przeznaczony dla młodzieży i dorosłych, prowadzących aktywny tryb życia oraz narażonych na stres i nadmiar wolnych rodników. Zaleca się jego przyjmowanie w profilaktyce i uzupełnianiu niedoborów witaminowo-mineralnych, dla poprawienia kondycji organizmu, w rekonwalescencji po ciężkich chorobach oraz w innych stanach obniżonej odporności organizmu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, hiperwitaminoza A lub D, ciężka niewydolność nerek, marskość wątroby. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi witaminę A lub D (ryzyko przedawkowania).

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z zaburzeniem czynności nerek lub wątroby.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego piersią niemowlęcia.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież doustnie 1 tabl. dziennie przed lub w trakcie śniadania.

Reklama

Uwagi

Pharmindex