Vitrum® Prevital Forte

Reklama

Działanie

Preparat zawierający zestaw witamin i składników mineralnych, które biorą udział w podstawowych przemianach metabolicznych w organizmie człowieka. Składniki preparatu uzupełniają wzajemnie swoje działanie, zapewniając właściwą suplementację witaminowo-mineralną codziennej diety. W ciąży i okresie laktacji wzrasta zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne, co stwarza zwiększone ryzyko ich niedoboru, zarówno w organizmie matki, płodu, jak i karmionego piersią niemowlęcia. Może to zaburzać rozwój płodu i prowadzić do wystąpienia wad wrodzonych cewy nerwowej.

Wskazania

Preparat przeznaczony dla kobiet planujących zajście w ciążę, będących w ciąży i karmiących piersią w celu zapobiegania niedoborom witaminowo-mineralnym w organizmie i leczenia ich następstw, zapobiegania niedokrwistości z niedoboru żelaza, kwasu foliowego i witaminy B12, zmniejszenia ryzyka wystąpienia wad wrodzonych u dziecka oraz poprawienia ogólnej kondycji organizmu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Hiperwitaminoza A lub D. Hiperkalcemia. Niewydolność nerek i wątroby. Zaburzenia przemiany żelaza. Podczas leczenia nie należy stosować innych preparatów zawierających witaminę A lub D.

Środki ostrożności

Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi witaminę A lub D.

Działania niepożądane

Zazwyczaj preparat jest dobrze tolerowany, jedynie w początkowym okresie stosowania mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (m.in. zaparcia).

Interakcje

Preparat osłabia działanie tetracyklin, związków fluoru (m.in. fluorochinolonów), werapamilu, atenololu. Dieta bogata w błonniki, fityniany, a także alkohol i nikotyna mogą zmniejszać wchłanianie składników preparatu.

Dawkowanie

Doustnie 1 tabl. na dobę (przed lub w trakcie posiłku). Zaleca się przyjmowanie preparatu w ciągu miesiąca przed planowaną ciążą oraz przez cały okres ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Uwagi

Pharmindex