Znajdź lek

Źródło

VivaSens

Działanie

Lakier do znoszenia nadwrażliwości zębiny w obszarze przyszyjkowym. Dzięki synergizmowi różnych mechanizmów działania skutecznie chroni odsłonięte szyjki zębowe przed bodźcami zew. Cienka warstwa lakieru uszczelnia powierzchnię korzenia, natomiast kanaliki zębinowe blokowane są dodatkowo przez wytrącenie z płynu kanalikowego jonów wapniowych i białek w postaci trudno rozpuszczalnych związków. Z kolei jony potasowe powodują depolaryzację włókien nerwowych, w wyniku czego zmniejsza się ich wrażliwość na ruch płynu w kanalikach zębinowych. Lakier jest niewidoczny po nałożeniu, ma przyjemny, miętowy smak. Istnieje możliwość stosowania jednocześnie z materiałem Cervitec i Fluor Protector, przy zachowaniu właściwej kolejności nakładania.

Wskazania

Znoszenie nadwrażliwości zębiny w obszarze przyszyjkowym, powstałej w wyniku wybielania zebów, po profesjonalnym czyszczeniu zębów, usuwaniu kamienia nazębnego, wygładzaniu chropowatej powierzchni korzeni. Znoszenie nadwrażliwości w wyniku bruksizmu, erozji i paradontopatii. Ochrona zębiny po opracowaniu zęba pod uzupełnienia zakładane metodą bezpośrednią lub uzupełnienia protetyczne.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość pacjenta na którykolwiek ze składników materiału, oraz brak możliwości przestrzegania zalecanej techniki nakładania materiału.

Uwagi

Temperatura przechowywania: 2-28st.C.

Pharmindex