Witamina D+K twist-off APTEO

Spis treści

Witamina D+K twist-off APTEO - skład

1 kaps. zawiera 10 µg (400 j.m.) witaminy D3 i 25 µg witaminy K1.

Witamina D+K twist-off APTEO - Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Właściwe zaopatrzenie organizmu w witaminy D i K jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. Witamina D wpływa korzystnie na wchłanianie wapnia i fosforu zapewniając prawidłowy wzrost, rozwój i mineralizację kości oraz zębów. Witamina K odgrywa istotną rolę w procesach syntezy czynników krzepnięcia krwi. Wpływa również na prawidłową strukturę kości.

Witamina D+K twist-off APTEO - wskazania

Do postępowania dietetycznego dla niemowląt karmionych piersią od 8 dnia do ukończenia 3 mż. w profilaktyce krzywicy związanej z niedoborem witaminy D oraz w profilaktyce krwawienia z niedoboru witaminy K.

Witamina D+K twist-off APTEO - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Witamina D+K twist-off APTEO - dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta od 8 dnia do 3 mż.: zawartość 1 kaps. 1 raz dziennie. Zawartość kaps. podać bezpośrednio do ust dziecka, na łyżeczce lub po zmieszaniu z niewielką ilością ściągniętego pokarmu. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji.

Witamina D+K twist-off APTEO - uwagi

Przyjmować pod nadzorem lekarza. Należy poinformować lekarza w przypadku przyjmowania innych źródeł witamin. Nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Pharmindex