Witamina KiD dla niemowląt

Spis treści

Witamina KiD dla niemowląt - Skład

1 kaps. zawiera: 25 µg witaminy K<sub>1</sub> i 10 µg (400 j.m.) witaminy D<sub>3</sub>.

Witamina KiD dla niemowląt - Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego  przeznaczenia medycznego. Witamina D<b> </b>pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, jej niedobór u niemowląt i dzieci może powodować krzywicę. Witamina K<b> </b>przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi. Jej niedobór, występujący szczególnie u noworodków i niemowląt do ukończenia 3 mż, może prowadzić do wystąpienia krwawienia z niedoboru witaminy K, zwanego także chorobą krwotoczną noworodków.

Reklama

Witamina KiD dla niemowląt - Wskazania

Do postępowania dietetycznego w niedoborach witaminy K i D, w zapobieganiu choroby z niedoboru witaminy K oraz w profilaktyce krzywicy. Dla noworodków od 8 doby życia i niemowląt do ukończenia 3 mż.

Witamina KiD dla niemowląt - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Witamina KiD dla niemowląt - Dawkowanie

Doustnie. Noworodki od 8 dnia życia i niemowlęta do ukończenia 3 miesiąca życia: 1 kaps. dziennie. Przekręcić i oderwać końcówkę kapsułki, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Witamina KiD dla niemowląt - Uwagi

Preparat przyjmuje się według wskazań i pod nadzorem lekarza. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Pharmindex