Woda do przepłukiwania

Spis treści

Woda do przepłukiwania - Skład

1000 ml zawiera 1000 ml wody do wstrzykiwań.

Woda do przepłukiwania - Działanie

Woda do przepłukiwania. Jałowa i nie zawierająca pirogenów. Oczyszcza i przepłukuje tkanki podczas zabiegów medycznych.

Reklama

Woda do przepłukiwania - Wskazania

Do irygacji przed i po przezcewkowych zabiegach chirurgicznych dotyczących prostaty i pęcherza moczowego. Do irygacji podczas przezcewkowej elektrowaporyzacji gruczołu krokowego (TUVP).

Woda do przepłukiwania - Ostrzeżenia

Nie wstrzykiwać. Woda do przepłukiwania jest hipotoniczna i powoduje hemolizę. Nie przyjmować doustnie. Należy ze szczególną ostrożnością monitorować pacjentów z zaburzoną czynnością nerek (z ograniczoną zdolnością wydalania wody), u których wchłonięcie nawet małej ilości wody do irygacji może spowodować objawy zatrucia wodnego (niepokój, nudności, wymioty, kolka jelitowa).

Woda do przepłukiwania - Efekty uboczne

Ogólnoustrojowe wchłonięcie dużych ilości wody do irygacji może spowodować zaburzenia sercowo-naczyniowe, płucne lub zaburzenie równowagi elektrolitowej (hiponatremia). Może być to szczególnym problemem w przypadku pacjentów, u których występowały wcześniej schorzenia nerkowe lub sercowo-płucne. Po wchłonięciu znacznych ilości wody, pojawia się dodatkowe zagrożenie hemolizą lub znacznym zachwianiem bilansu płynów.

Woda do przepłukiwania - Interakcje

Nie należy mieszać z innymi lekami. Nie stosować do rozcieńczania leków.

Woda do przepłukiwania - Dawkowanie

Wodę do przepłukiwania należy stosować zależnie od stanu klinicznego pacjenta i od potrzeb podczas zabiegu chirurgicznego. Stosować zgodnie z instrukcją producenta dołączoną do opakowania.

Woda do przepłukiwania - Uwagi

Przed użyciem należy sprawdzić stan pojemnika. Należy upewnić się, że woda jest przezroczysta i nie zawiera widocznych cząstek. Nie należy stosować, jeżeli woda nie jest przezroczysta lub pojemnik uszkodzony.

Pharmindex
<-- popup -->