Znajdź lek

Źródło

Woda do przepłukiwania

Działanie

Woda do przepłukiwania. Jałowa i nie zawierająca pirogenów. Oczyszcza i przepłukuje tkanki podczas zabiegów medycznych.

Wskazania

Do irygacji przed i po przezcewkowych zabiegach chirurgicznych dotyczących prostaty i pęcherza moczowego. Do irygacji podczas przezcewkowej elektrowaporyzacji gruczołu krokowego (TUVP).

Środki ostrożności

Nie wstrzykiwać. Woda do przepłukiwania jest hipotoniczna i powoduje hemolizę. Nie przyjmować doustnie. Należy ze szczególną ostrożnością monitorować pacjentów z zaburzoną czynnością nerek (z ograniczoną zdolnością wydalania wody), u których wchłonięcie nawet małej ilości wody do irygacji może spowodować objawy zatrucia wodnego (niepokój, nudności, wymioty, kolka jelitowa).

Działania niepożądane

Ogólnoustrojowe wchłonięcie dużych ilości wody do irygacji może spowodować zaburzenia sercowo-naczyniowe, płucne lub zaburzenie równowagi elektrolitowej (hiponatremia). Może być to szczególnym problemem w przypadku pacjentów, u których występowały wcześniej schorzenia nerkowe lub sercowo-płucne. Po wchłonięciu znacznych ilości wody, pojawia się dodatkowe zagrożenie hemolizą lub znacznym zachwianiem bilansu płynów.

Interakcje

Nie należy mieszać z innymi lekami. Nie stosować do rozcieńczania leków.

Dawkowanie

Wodę do przepłukiwania należy stosować zależnie od stanu klinicznego pacjenta i od potrzeb podczas zabiegu chirurgicznego. Stosować zgodnie z instrukcją producenta dołączoną do opakowania.

Uwagi

Przed użyciem należy sprawdzić stan pojemnika. Należy upewnić się, że woda jest przezroczysta i nie zawiera widocznych cząstek. Nie należy stosować, jeżeli woda nie jest przezroczysta lub pojemnik uszkodzony.

Pharmindex