Znajdź lek

Woda utleniona Gemi

Wskazania

Środek bakteriobójczy do oczyszczania i dezynfekcji ran w postaci 3% roztworu wodnego. W stomatologii w chorobach przyzębia do przepłukiwań kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych w postaci 0,2% roztworu wodnego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki leku. Nie stosować w bardzo ostrych, wrzodziejących zapaleniach dziąseł, gdyż może dojść do bolesnego uszkodzenia błon śluzowych jamy ustnej.

Środki ostrożności

Nie stosować na rozległe rany. Chronić oczy przed kontaktem z lekiem. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania do jam ciała. W wyniku wprowadzenia do jam ciała może spowodować miejscową rozedmę, co objawia się bólem miejscowym a po wniknięciu do naczyń krwionośnych - powstanie zatorów i met hemoglobinemię.

Ciąża i laktacja

Lek może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Podczas przepłukiwania kieszonek dziąsłowych może powstać rozedma poddziąsłowa. Częste płukanie jamy ustnej może spowodować podrażnienie błony śluzowej i przerost brodawek nitkowatych języka.

Dawkowanie

Zewnętrznie (na skórę, na błonę śluzową jamy ustnej): do przemywania ran stosować 3% płyn; do płukania jamy ustnej rozcieńczyć 1 łyżkę płynu (15 ml) w szklance wody (200 ml).

Uwagi

Pharmindex