Nowy sklep

już ON-LINE

Zingibir

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Kłącze imbiru zapobiega występowaniu nudności i wymiotów wywołanych bodźcami lokomocyjnymi. Działa stymulująco na układ pokarmowy, poprawia perystaltykę jelit, działa żółciopędnie. Jest silnym inhibitorem tromboksanu i agonistą prostacyklin.

Wskazania

Tradycyjnie w chorobie lokomocyjnej i jej objawach: nudnościach, wymiotach. Stosować zapobiegawczo przed podróżą samochodem, autobusem, samolotem lub statkiem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci do 6 lat. Kamica żółciowa.

Środki ostrożności

U osób po zabiegach chirurgicznych należy monitorować parametry krzepnięcia.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się podawania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: dyspepsja, odczyny alergiczne (np. reakcje skórne), senność, ból głowy.

Interakcje

Preparat może zwiększać wchłanianie leków z przewodu pokarmowego. Może potęgować działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych, NLPZ, leków hipoglikemicznych, glikozydów nasercowych. Alkohol może nasilać działanie imbiru jako środka pobudzającego perystaltykę.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabl., dzieci 6-12 lat: 1 tabl. Dawkę można powtórzyć po 4 h w przypadku wystąpienia nudności w czasie podróży.

Uwagi

Pharmindex