Znajdź lek

Źródło

Zioła ułatwiające gojenie ran

Działanie

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Wskazania

Tradycyjnie w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz w okresowych trudnościach w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Dzieci poniżej 12 lat. Nie zaleca się stosowania leku na 2 godz. przed prowadzeniem pojazdów w godzinach nocnych i przez osoby zmęczone, z uwagi na właściwości sprzyjające zasypianiu. Nie stosować u osób uczulonych na rumianek lub inne rośliny z rodziny Compositae (Asteraceae), np. arnikę, bylicę piołun, jeżówkę. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.

Środki ostrożności

Alkohol może nasilać działanie preparatów z korzeniem kozłka. W przypadku kamicy żółciowej możliwość stosowania skonsultować z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia.

Działania niepożądane

Ze względu na zawartość korzenia kozłka możliwe jest wystąpienie objawów żołądkowo-jelitowych (mdłości, dolegliwości skurczowe).

Dawkowanie

Doustnie, dorośli i dzieci pow. 12 lat; w łagodnych stanach napięcia nerwowego: 1-4 szklanki naparu dziennie; w trudnościach z zasypianiem 1-2 szklanki naparu na godzinę przed snem. 1 saszetkę zalać szklanką wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem 10-15 min.

Uwagi

Pharmindex