Gwiazdy ryczą w Internecie – sprawdź o co chodzi

Zarycz dla życia
Akcja „Zarycz dla życia” to pierwsza polska edycja międzynarodowego projektu „Roar for Life”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na poważny problem społeczny jakim jest prowadzenie samochodu po alkoholu. Ambasadorem akcji jest Krzysztof Hołowczyc.

Ma być śmiesznie, interaktywnie a przy tym z wielkim sensem. Projekt „Zarycz dla życia” to internetowy łańcuszek z nominowaniem znajomych. Ma zwrócić uwagę na to, by nie prowadzić samochodu po alkoholu. Kampanię, prowadzoną w czterech krajach: Polsce, Rosji, Kazachstanie i na Ukrainie, wspiera m.in. zespół F1 Williams Martini Racing. Wyzwanie jest proste: w ciągu 100 dni 150 tysięcy ludzi musi nagrać, jak imituje dźwięk silnika samochodu wyścigowego i wrzucić film do sieci. Zrobić to można np. na stronie akcji www.zaryczdlazycia.pl. Jeśli w Polsce uda się w tym czasie zgromadzić 30 tysięcy „ryków”, to fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” dostanie 150 tysięcy zł.

Sprawdź: Co gwiazdy jedzą na drugie śniadanie?

Akcja Zarycz dla życia

 „Po pierwsze zostałem nominowany, i to przez samego Felipe Massę i jego kolegę z zespołu Williams Martini Racing, Valtteriego Botassa, a więc czołowych kierowców Formuły 1, a ja bardzo lubię wszelkie wyzwania. Po drugie bardzo bliski jest mi cel akcji – propagowanie odpowiedzialnego spożywania alkoholu w kontekście bezpieczeństwa ruchu drogowego. To w Polsce bardzo poważny problem do rozwiązania. Ja w tej kwestii działam już ponad 15 lat” – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Dla życia zaryczeli już m.in. Robert Lewandowski, Łukasz Jakóbiak, Paulina Smarszcz-Kurzajewska, Maciej Wisławski, Elżbieta Jędrzejewska, Omena Mensah. „Dołączyłam do akcji „Zarycz dla życia”. Nic tak bardzo nie wkurza mnie jak ludzka głupota. A głupotą jest prowadzenie samochodu po alkoholu. Dla mnie nawet kieliszek wina jest niedopuszczalny w przypadku kierowcy. Wyobraźcie sobie, że od stycznia do czerwca tego roku liczba złapanych przez policję nietrzeźwych kierowców to już ponad 63 tysiące (dane Komendy Głównej Policji) a to dopiero półmetek roku. Takim zachowaniom mówię stanowcze NIE, dlatego dołączyłam do akcji Zarycz dla życia, której zadaniem jest zmiana postaw ludzi tak, aby zanim wsiądą za kierownicę podjęli odpowiedzialną decyzję i nie prowadzili po alkoholu, a także nie zezwalali tego robić swoim znajomym czy bliskim” – powiedziała Omena Mensah.

Zobacz jak ryczy Omenaa:

Zobacz też: Dieta pudełkowa – zdrowa moda nie tylko wśród gwiazd

Materiały prasowe

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA