Objawy udaru mózgu - film, który podbija sieć

W Internecie krąży ostatnio film-kreskówka, który w ciekawy sposób przedstawia objawy udaru mózgu. Prosta, fabularna forma ułatwia zapamiętanie tych symptomów i szybką reakcję w razie potrzeby.

Film zrealizowała Fundacja Udaru Mózgu - wyspecjalizowana we wspieraniu osób cierpiących na udar mózgu i prowadząca działalność informacyjną. Nie jest to nowa produkcja, pochodzi z roku 2011, ale dopiero w ostatnich dniach zyskała ogromną popularność, deklasując wszystkie opublikowane wcześniej nagrania na ten temat. Obecnie ma już 30 000 wyświetleń.

Bohaterami kreskówki są: Słabek, Mamrotek, Wirek i Połowinka - objawy udaru mózgu nieszczęśliwe, że ludzie ich nie rozpoznają. Dlatego opowiadają krótko, czym się charakteryzują. Lektor zaś przypomina, że w przypadku zdiagnozowania udaru mózgu należy błyskawicznie dzwonić po pogotowie.

Udar mózgu jest nagłym zaburzeniem czynności mózgu, związanym z  problemami z przepływem krwi w centralnym systemie nerwowym. Stanowi jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności u dorosłych. Często przyczynia się nawet do śmierci.

Problem udaru mózgu jest wart uwagi. Statystyki mówią, że aż jedna na sześć osób na świecie będzie miała udar mózgu. Zatem prawdopodobieństwo, że spotka to nas lub kogoś z bliskich jest olbrzymie.

Czytaj też: Czynniki ryzyka wystąpienia udaru mózgu

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->