Acatar Acti Tabs, tabletki, 12 szt.

Acatar Acti Tabs, tabletki, 12 szt.

cena 13,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Acatar Acti-Tabs zawiera dwie substancje czynne pseudoefedrynę i triprolidynę. Zmniejsza katar, uczucie zatkanego nosa i obrzęk nosa.

Działanie

Pseudoefedryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok przynosowych, zmniejszając tym samym uczucie zatkanego nosa (udrażnia nos). Zmniejsza  ilość wydzieliny z nosa. Drugi składnik, triprolidyna, zmniejsza kichanie i świąd nosa.
Działanie leku Acatar Acti - Tabs rozpoczyna się już po około 15-30 minutach od podania i utrzymuje się przez przynajmniej 4 godziny.

Wskazania

Łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak: obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, wyciek wydzieliny z nosa, uczucie zatkanego nosa oraz kichanie, występujących w przeziębieniu i grypie. Lek może być także stosowany doraźnie w przypadkach
alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny) oraz w naczynioruchowym obrzęku błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek składnik preparatu oraz aminy sympatykomimetyczne.
  • Stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy(MAO) i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.
  • Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Niestabilna choroba niedokrwienna serca.
  • Stosowanie innych leków zawierających pseudoefedryne lub leki antyhistaminowe.
  • Dzieci w wieku poniżej 12 lat.
  • Ciężka niewydolność wątroby i nerek.
  • Ciąża i okres karmienia piersią.
  • Wiadomo, ze lek przeciwbakteryjny furazolidon powoduje zależne od dawki działanie hamujące aktywność monoaminooksydazy (MAO).
  • Choć nie opisano przypadków przełomu nadciśnieniowego po jednoczesnym zastosowaniu furazolidonu i preparatu Acatar Acti-Tabs, tych dwóch leków nie nalezy stosować razem.

Skład

1 tabletka zawiera substancje czynne:
pseudoefedryny chlorowodorek 60 mg, triprolidyny chlorowodorek 2,5 mg
Substancje pomocznicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, laktoza bezwodna, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 tabletka co 6- 8 godzin. Nie stosować więcej niż 4 tabletki na dobę. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Uwagi

Leku Acatar Acti-Tabs nie należy stosować u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.
Podczas stosowania leku należy unikać spożywania alkoholu lub przyjmowania leków działających uspokajająco.
Jednoczesne stosowanie leku Acatar Acti-Tabs z lekami, które zwężają naczynia krwionośne błon śluzowych (fenylefryna, oksymetazolina), z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (amitryptylina, imipramina, opipramol), lekami hamującymi łaknienie (sibutramina), lekami psychotropowymi o działaniu podobnym do amfeatminy (bupropion, fentermina) lub z inhibitorami monoaminooksydazy (moclobemid) może niekiedy powodować zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi.
Pseudoefedryna może częściowo osłabiać działanie obniżające ciśnienie krwi leków, które zaburzają czynność układu współczulnego, takich jak: bretylium, betanidyna, guanetydyna, debryzochina, metyldopa, leki blokujące receptory alfa- i beta-adrenergiczne.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Ibuprom Zatoki, tabletki powlekane, 12 szt.

Ibuprom Zatoki, tabletki powlekane, 12 szt.

Nurofen Zatoki, tabletki powlekane, 200 mg + 30 mg, 12 szt

Nurofen Zatoki, tabletki powlekane, 200 mg + 30 mg, 12 szt

Modafen Extra Grip, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane, 24 szt.

Modafen Extra Grip, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane, 24 szt.

Acatar Zatoki, 200mg+30mg, tabletki powlekane, 12 szt.

Acatar Zatoki, 200mg+30mg, tabletki powlekane, 12 szt.

Sudafed, tabletki powlekane, 60 mg, 12 szt

Sudafed, tabletki powlekane, 60 mg, 12 szt

Ibum Extra, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane, 20 szt.

Ibum Extra, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane, 20 szt.

Boiron Coryzalia, tabletki na stany katarowe, 40 szt.

Boiron Coryzalia, tabletki na stany katarowe, 40 szt.

Claritine Active, 5 mg + 120 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 10 szt.

Claritine Active, 5 mg + 120 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 10 szt.

Cirrus Duo (Cirrus), tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 6 szt.

Cirrus Duo (Cirrus), tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 6 szt.

Cirrus Duo (Cirrus), 5 mg + 120 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 14 szt.

Cirrus Duo (Cirrus), 5 mg + 120 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 14 szt.

Apselan, 60 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

Apselan, 60 mg, tabletki powlekane, 10 szt.