Acodin 300, (15 mg + 50 mg) / 5 ml, syrop, 100 ml

Acodin 300, (15 mg + 50 mg) / 5 ml, syrop, 100 ml

cena 10,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Lek Acodin 300 występuje w postaci syropu i zawiera substancje czynne dekstrometorfanu bromowodorek i dekspantenol.

Działanie

Dekstrometorfan wykazuje działanie przeciwkaszlowe, hamuje odruch kaszlowy przez bezpośrednie działanie na ośrodkowy układ nerwowy. W stosowanych dawkach nie wpływa hamująco  na działanie aparatu rzęskowego oskrzeli (struktura odpowiedzialna za transport wydzielonego śluzu). Dekspantenol odgrywa rolę w procesie regeneracji błon śluzowych dróg oddechowych.

Wskazania

Preparat stosowany w leczeniu objawowym suchego kaszlu różnego pochodzenia (nie związanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Acodin 300 w przypadku:

  • nadwrażliwości na dekstrometorfan lub którykolwiek składnik leku,
  • jednoczesnego stosowania leków z grupy inhibitorów monoaminooksydazy MAO; należy również zachować 14 dniową przerwę między zaprzestaniem podawania inhibitorów MAO, a rozpoczęciem stosowania dekstrometorfanu,
  • niewydolności oddechowej lub ryzyka jej wystąpienia,
  • astmy oskrzelowej.

Skład

5 ml syropu zawiera substancje czynne: dekstrometorfanu bromowodorek 15 mg i dekspantenol 50 mg.
Substancje pomocnicze: karboksymetylocelulozy sól sodowa, gliceryna, sacharoza, benzoesan sodu, karmel spożywczy, kwas cytrynowy, esencja malinowa spożywcza, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 
5 ml syropu Acodin 300 do 4 razy na dobę.

Uwagi

Ciąża: przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Karmienie piersią: Nie należy stosować leku u kobiet  karmiących piersią.

Lek Acodin nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dostępność w aptekach