Actilite, opatrunek siatkowy z miodem Manuka, 10x10cm, 10 szt.

Actilite, opatrunek siatkowy z miodem Manuka, 10x10cm, 10 szt.

cena 65,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Actilite jest nieprzylegającym opatrunkiem pokrytym powłoką antybakteryjną Activon+. Opatrunek służy do ochrony rany, przyspiesza jej gojenie, umożliwiając z racji swojej siatkowej budowy przedostawanie się nadmiaru wysięku.

Działanie

Dzięki antybakteryjnym właściwościom krzewu Manuka w naturalny sposób dochodzi do ograniczenia występowania kolonii bakteryjnych. Antybakteryjna aktywność miodu wiąże się głównie z działaniem nadtlenku wodoru, powstającego pod wpływem zawartego w modzie enzymu – oksydazy glukozy. Właściwości higroskopijne Activon+ zapewniają utrzymanie wilgotnego środowiska w ranie, powodując jej szybsze gojenie. Opatrunek jest łatwy w użyciu, łagodnie przylega do suchej skóry, lecz nie przykleja się do samej rany. Można zastosować dodatkowy opatrunek, stosując na przykład opatrunek chłonny lub półprzepuszczalny film w zależności od stopnia wysięku. Polecamy Eclypse Adherent lub Episil Absorbent.

Wskazania

Może być stosowany na każdy rodzaj ran, w tym: rany powierzchniowe, rany pośredniej i pełnej grubości, np. skaleczenia i otarcia, odleżyny, owrzodzenia podudzi, rany chirurgiczne, oparzenia, zakażenie rany, miejsca po pobraniu przeszczepów skóry.

Przeciwwskazania

Nie stosować u pacjentów uczulonych na jad pszczoły, produkty pszczele lub olejki eteryczne tj. olejek z drzewa herbacianego

Dawkowanie

Umieścić bezpośrednio na ranie, można przycinać w celu dopasowania do kształtu rany. W zależności od rodzaju tkanki w obrębie łożyska rany lub poziomu wysięku, drugim stosowanym opatrunkiem może być folia poliuretanowa lub opatrunek absorpcyjny.

Częstotliwość zmian opatrunku zależy od intensywności wysięku, płynu śródmiąższowego, obrzęku, trybu leczenia, jednak Activion można pozostawić na ranie nawet na okres 7 dni.

Dostępność w aptekach