Activon, opatrunek nasączony miodem Manuka,10x10 cm, 5 szt.

Activon, opatrunek nasączony miodem Manuka,10x10 cm, 5 szt.

cena 116,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Opatrunek nasączony miodem.
10 cm x 10 cm.

Działanie

Potrójna warstwa nieprzywierającej gazy nasączonej miodem Activon, która skutecznie hamuje rozwój kolonii bakteryjnych w ranie. Opatrunek utrzymuje wilgotne środowisko w ranie, redukuje lub całkowicie eliminuje nieprzyjemny zapach wydobywający się z rany oraz skutecznie usuwa tkanki martwe.

Wskazania

Może być stosowany na rany pośredniej i pełnej grubości, w tym rany z tkanką martwiczą wilgotną, odleżyny, owrzodzenia podudzi, rany chirurgiczne, oparzenia, zakażenia rany, miejsca po pobraniu przeszczepów skóry oraz rany o nieprzyjemnym zapachu.

Przeciwwskazania

Zawiera glukozę. Nie stwierdzono podwyższonego poziomu cukru we krwi podczas stosowania opatrunku, jednak zaleca się monitorowanie poziomu cukru u pacjentów z cukrzycą. Nie stosować u pacjentów uczulonych na jad pszczoły.

Dawkowanie

Umieścić bezpośrednio na powierzchni rany (dowolną stroną), można przycinać w celu dopasowania do kształtu rany. Pokryć opatrunkiem wtórnym. W celu pokrycia większych powierzchni opatrunek można rozwinąć, jednak w ten sposób zmniejszy się stężenie miodu, skuteczność związana jest z objętością dostępnego miodu.

Częstotliwość zmian opatrunku zależy od intensywności wysięku, płynu śródmiąższowego, obrzęku, trybu leczenia, jednak Activon można pozostawić na ranie nawet na okres do 7 dni. W przypadku znacznego rozjaśnienia koloru opatrunku należy go zmienić celem utrzymania skutecznego poziomu miodu na ranie.

Dostępność w aptekach