Apap Noc, tabletki powlekane, 50 szt

Apap Noc, tabletki powlekane, 50 szt

cena 15,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

APAP Noc to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy.

Działanie

 Łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe leczenie bólu tym: bólu głowy, bólów kostnostawowych, bólu mięśni, bólu zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobóli, bólów związanych z przeziębieniem i grypą, powodujących trudności w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku jeśli:

  • Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
  • Występują następujące schorzenia: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia.
  • Podczas leczenia inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji) i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
  • Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
  • Nie stosowa w cyasie ciz
  • Nie stosowa w okresie karmienia piersi

 

Skład

Paracetamol w dawce 500 mg oraz chlorowodorek difenhydraminy w dawce 25mg.
substancje pomocnicze: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, stearynian magnezu, skrobia kukurydziana, lak glinowy błękitu brylantowego; w skład otoczki tabletki wchodzą: Opadry blue YS-1-10524, Opadry Clear YS-1-7006.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki na 30 min. przed snem.

Uwagi

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną
W czasie stosowania preparatu nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Stosowanie innych leków:
Preparatu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i difenhydraminę. W przypadku równoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (takich jak leki nasenne, uspokajające i opioidowe leki przeciwbólowe), leków neuroleptycznych (stosowanych w stanach nadmiernego pobudzenia), leków przeciwdepresyjnych (fluoksetyna, paroksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne), leków przeciwdrgawkowych (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital) oraz ryfampicyny (antybiotyk stosowany m.in. w leczeniu gruźlicy) przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.

Dostępność w aptekach