Apap Przeziębienie CAPS, (500 mg + 6,1 mg), kapsułki twarde, 8 szt

Apap Przeziębienie CAPS, (500 mg + 6,1 mg), kapsułki twarde, 8 szt

cena 8,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

APAP Przeziębienie CAPS to lek w kapsułkach zwalczający nasilające się objawy przeziębienia i grypy: zmniejsza gorączkę, uśmierza ból głowy, bóle mięśni i bóle kostno-stawowe, udrażnia nos i likwiduje katar.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.Nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Paracetamol nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny. Stosowany z inhibitorami MAO może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę. Równoczesne stosowanie z lekami przeciwpadaczkowymi, nasennymi, rifampicyną oraz alkoholem zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby.

Skład

Substancje czynne: paracetamol 500mg, chlorowodorek fenylefryny 6,1mg.

Pozostałe składniki: skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, talk; wieczko: żelatyna, erytrozyna (E127), tytanu dwutlenek (E171), indygokarmin (E132); korpus: żelatyna, indygokarmin (E132).

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie od 1 do 2 kapsułek, 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 8 kapsułek na dobę

Dostępność w aptekach