Beauty Formulas, plastry do depilacji Cold Wax, 20 szt.

Beauty Formulas, plastry do depilacji Cold Wax, 20 szt.

cena 9,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Plastry do depilacji Cold Wax 20szt Beauty Formulas wzbogacone ekstraktem z aloesu i słonecznika o wyjątkowo łagodzącej formule.

Działanie

Plastry do depilacji zimnym woskiem są wygodnym i łatwym sposobem usuwania zbędnego owłosienia. Zapewniają długotrwały efekt depilacji pozostawiając skórę pozbawioną owłosienia aż do 4 tygodni. Testowane dermatologicznie, hypoalergiczne.

Wskazania

Plastry o łagodnej formule przeznaczone do depilacji nóg, pach i okolic bikini, wzbogacone aloesem i słonecznikiem. Odpowiednie do każdego typu skóry także skóry wrażliwej.

Przeciwwskazania

Plastry nie mogą być używane do depilacji piersi, okolic okołoodbytniczych, genitaliów lub innych części ciała. Nie stosuj plastrów na żylakach, pieprzykach i na skórze, która w przeszłości źle reagowała na wosk.Przed użyciem odwiedź lekarza i sprawdź czy nie bierzesz leków mogących mieć wpływ na skórę lub czy nie cierpisz na jakąś chorobę skóry.
Wosk nie jest przeznaczony dla osób chorych na cukrzycę i ludzi starszych.

Skład

Colophonium, Hydrogenated Glycerol Rosin Ester, Hydrogenated Microcristalline Wax, Paraffinum Liquidum, Ricinus Communis Oil, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Bisabolol, CI 61565.

Dawkowanie

Przed użyciem zastosuj sie do środków ostrożności.

Przed depilacją:
Aby skutecznie wykonać zabieg włosy powinny mieć długość od 3 do 5mm. Skóra powinna być czysta, sucha, nie podrażniona oraz pozbawiona olejków i kremów. Aby uzyskać najlepsze rezultaty ogrzej plastry z woskiem pocierając je w dłoniach przez 30s, a następnie ostrożnie rozdziel je na dwie części. Jeżeli taka konieczność ogrzej plastry dłużej.

Zastosowanie i usunięcie plastrów:
Przyklej plaster równo na skórę przyciskając i wygładzając go dłońmi przez 10s w kierunku wzrostu włosów ( w zależności od części ciała, którą depilujesz). Jedną ręka trzymaj skórę i mocno ją naciągnij, a drugą ręką chwyć koniec plastra. Zdecydowanym ruchem oderwij plaster ze skóry w kierunku wzrostu włosa. Nigdy nie unoś plastra w górę, ale trzymaj go tak blisko skóry jak to możliwe. Aby pozbyć się uczucia dyskomfortu, naciśnij na skórę dłońmi. Ten sam plaster możesz użyć kilka razy. Aby ponownie użyć plastra załóż dwa używane plastry przyklejając je do siebie stronami z woskiem. Pocieraj plastry w dłoniach przez 5 sekund a następnie rozdzielać ostrożnie na dwie części. Jeżeli jest taka konieczność powtórz tą czynność.

Po zabiegu depilacji:
Pozostałość wosku na skórze usuń lekko pocierając go drugą stroną używanego plastra. Jeżeli całe owłosienie zostało usunięte , nadmiar wosku może być usunięty bawełnianym płatkiem kosmetycznym lub chusteczką nawilżoną oliwka dla dzieci. Nigdy nie zmywaj wosku mydłem, wodą lub alkoholem.

Uwagi

Środki ostrożności:
Jeżeli używasz plastrów po raz pierwszy lub na nową część ciała zawsze sprawdź reakcję skóry nakładając wosk na małą powierzchnię ciała zgodnie ze sposobem użycia. Jeżeli po upływie 24godzin nie wystąpią objawy podrażnienia- przeprowadź depilację.
Jeżeli nie używałaś wosku wcześniej zalecamy najpierw usunięcie owłosienia na nogach. Jeżeli stosowałaś wosk wcześniej możesz przystąpić do depilacji wrażliwych okolic pach i bikini. Zalecamy jednak, aby nie depilować dwukrotnie tego samego obszaru skóry podczas jednego zabiegu.
Kobiety w ciąży mogą przeprowadzić zabieg depilacji woskiem, ale może on spowodować uszkodzenie skóry.
Nie połykać. W przypadku połknięcia skonsultuj się natychmiast z lekarzem. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed upływem 24h nie pływaj, nie opalaj się oraz nie stosuj na wydepilowaną skórę dezodorantów lub produktów perfumowanych. Po depilacji nie pocieraj skóry, gdyż może to spowodować jej podrażnienie.

Dostępność w aptekach