Bio Active Uniqinol 30 mg QH, kapsułki, 30 szt.

Bio Active Uniqinol 30 mg QH, kapsułki, 30 szt.

cena 31,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Nagradzany BioActive Q10 Uniqinol jest koenzymem Q10 o niezwykle wysokiej biodostepności.

Działanie

Koenzym Q10 jest również znany jako ubiquinone (ubi skrót od “ubiquitous”  z łac. ”wszędzie”) Koenzym Q10 (lub po prostu Q10) jest witamino-podobną substancją z witaminą C, która powoduje prawidłowy metabolizm energii. Gdy komórka potrzebuje energii przekształca tłuszcz, węglowodany, białko oraz alkohol do ATP (adenozynotrifosforan) tj. do cząsteczki, która magazynuje energię w postaci chemicznej. Komórka rozbija cząsteczki ATP i uwalnia energię uwięziona w środku. Cały proces odbywa się wewnątrz komórek, w małych strukturach kształcie fasoli - zwanych mitochondriami. Koenzym Q10 znajduje się we wszystkich mitochondriach. Komórki mięśniowe są szczególnie zależne od dużych ilości energii, dlatego też zawierają znacznie więcej mitochondriów niż inne rodzaje komórek. Mięsień sercowy jest dobrym przykładem tkanki zawierającej komórki, które zawierają dużą liczbę mitochondriów i mają odpowiednio duże zapotrzebowanie na energię.

 • BioActive Q10 Uniqinol  zawiera Q10 w oleju roślinnym w delikatnych, odpornych na światło kapsułka żelatynowych. Badania dokumentują, że ta unikalna formuła zapewnia doskonałą biodostępność.
 • Surowiec wykorzystany w bioaktywnym Q10 Uniqinol jest identyczny z aktywną postacią Q10, która jest syntetyzowana w organizmie człowieka (to znaczy że jest w 100% identyczny z naturalnym)
 • Forma Q10 wykorzystana w bioaktywnym Q10 Uniqinol jest naturalna, całkowicie pozbawiona syntetycznych cis-izomerów. Ponadto nie zawieraja żadnych zanieczyszczeń, które mogą występować w innych surowcach Q10
 • Zarówno surowiec Q10 jak i i olej roślinny w bioaktywnym Q10 Uniqinol są wolne od  GMO
 • BioActive Q10 Uniqinol jest produkowany zgodnie ze standardami farmaceutycznymi. To gwarantuje konsumentom produkt o wysokiej jakości, bezpieczeństwie i skuteczności stosowania.
 • Nagradzany BioActive Q10 Uniqinol odniósł sukces we wszystkich krajach, w których został wprowadzony, ze względu na wysoką wydajność oraz bezpieczeństwo stosowania.
 • Q10 od Pharma Nord ma udokumentowaną wysoką biodostępność oraz jakość.  Dokumentacja dotyczy zarówno formy aktywnej jak i nieaktywnej koenzymu Q10.

Skład

Olej kokosowy, żelatyna, glicerol, Ubichinol-koenzym Q10, karmel amoniakalny, woda oczyszczona, witamina C- kwas L-askorbinowy, dwutlenek krzemu, dwutlenek tytanu, mieszanina tokoferoli

Składnik 1 kapsułka zawiera * RDA%
Ubiquinol – koenzym Q10 30 mg  --
Witamina C 12 mg 15 %

* zalecane dzienne spożycie

Rozpuszczone w oleju roślinnym w miękkich żelatynowych kapsułkach

Dawkowanie

1 kapsułka dziennie, o ile nie zalecono inaczej.

Połykać w całości najlepiej w trakcie lub po posiłku.

Uwagi

 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
 • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
 • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
 • Chronić od wilgoci i światła.

Dostępność w aptekach