Buscopan, 10 mg, tabletki drażowane, (import równoległy), 20 szt

Buscopan, 10 mg, tabletki drażowane, (import równoległy), 20 szt

cena 14,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Buscopan, 10 mg.

Produkt z importu równoległego. Kraj pochodzenia:Hiszpania.

Działanie

Butyiobromek hioscyrry, substancja czynna leku Buscopan jest środkiem rozkurczowym.

Środki rozkurczowe to leki zmniejszające bolesne skurcze narządów wewnętrznych np. w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowych, a u kobiet również dróg rodnych, co łagodzi ból. Stosuje się je w leczeniu bólów kolkowych (bólów wewnątrz jamy brzusznej charakteryzujących się falistym przebiegiem ze stopniowym nasilaniem się i (lub  słabnięciem intensywności, bez dokładnej lokalizacji), wywodzących się ze wspomnianych narządów wewnętrznych.

Wskazania

Buscopan stosuje się w łagodzeniu skurczów mięśni gładkich przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego (w żołądku, jelitach, drogach I żółciowych i moczowych). Można go stosować np. w przypadku kolki żółciowej I lub nerkowej, skurczów przewodu pokarmowego różnego pochodzenia, zespołu jelita drażliwego lub bolesnej miesiączki.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Buscopan:

  • jeżeli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na butyiobromek hioscyny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku;
  • u pacjentów z nużliwośćą mięśni (myasthenia gratis) - chorobą charakteryzującą się znacznym osłabieniem mięśni a nawet niemożliwośdą poruszania się;
  • u pacjentów z patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon - znaczne poszerzenie jelita grubego)
  • jeśli u pacjenta występuje nietolerancja niektórych cukrów, ponieważ lek zawiera sacharozę

Skład

Jedna tabletka drażowana zawiera 10 mg butylobromku hioscyny (Hyoscini butylbromidum). 

Inne składniki leku to: wapnia wodorofosforan, skrobia kukurydziana sucha, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia rozpuszczalna, kwas winowy (E 334), kwas stearynowy.

Otoczka: powidon, sacharoza, guma arabska, talk, tytanu dwutlenek (E171), makrogol.6000, wosk Carnauba, wosk biały. .

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej: dzieci od 6 do 12 łat 1 tabletka 3 razy na dobę, dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1 lub 2 tabletki 3 do 5 razy na dobę.

Tabletki należy połykać w całości popijając płynem. 

Nie należy stosować leku Buscopan dłużej niż 3 dni bez porady lekarza. Jeśli pacjent musi stosować Buscopan bez przerwy lub przez dłuższy czas, należy skontaktować się z lekarzem w celu zbadania przyczyny dolegliwości.

Dostępność w aptekach