Cattier, glinka biała, maseczka, 10 g, 2szt

Cattier, glinka biała, maseczka, 10 g, 2szt

cena 4,49 zł

Dodaj do porównania

Glinka biała jest produktem 100% naturalnym (nawet proces suszenia odbywa się na słońcu), a jej zaskakujące i bardzo kompleksowe właściwości wynikające ze szczególnej struktury oraz obecności licznych mikroelementów i soli mineralnych. To glinka z dużą zawartością minerałów, które decydują o delikatnych właściwościach ściągających i zabliźniających. Zawiera również krzem, wapń, magnez, żelazo, potas i sód. Jest łagodną glinką do pielęgnacji cery suchej, delikatnej, wrażliwej lub zmęczonej ze zmarszczkami. Łagodnie ściąga pory, odżywia i wygładza cerę. Przy zastosowaniu tej glinki zaleca się dodanie do sypkiej maseczki kilku kropel oliwy na zimno tłoczonej dla poprawienia komfortu kuracji.


Skład

Kompozycja:
Krzem (SiO2)
Wapń (CaO)
Aluminium (Al2O3)
Magnez (MgO)
Żelazo (Fe2O3)
Potas (K2O)
Sód (Na2O)

Dawkowanie

Dwie płaskie łyżeczki od herbaty to proporcja na twarz i szyję. Do takiej ilości glinki Cattier należy dodać wody mineralnej nie gazowanej lub oligoceńskiej uzyskując konsystencję gęstej śmietany. Do uzyskanej pasty można dodać kilka kropel oliwy z oliwek, serum wzmacniającego, soku z ogórka lub pomidora. Można też rozrobić glinkę naparem z ziół. Po 20 minutach zmywamy ciepłą wodą lub tonikiem (najlepiej Cattier). Zalecamy również stosowanie kremu Cattier Bio Visage na dzień i na noc.
Rozdrobnioną glinkę nakładamy na miejsca zmienione warstwą o grubości 2-3 cm. można zawinąć bandażem elastycznym nie ściskając. Po ok. godzinie delikatnie zmywamy wodą lub naparem z ziół.

Dostępność w aptekach