Claritine Allergy (Claritine SPE), 10 mg, tabletki, 7 szt.

Claritine Allergy (Claritine SPE), 10 mg, tabletki, 7 szt.

cena 9,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Lek Claritine SPE wskazany jest w leczeniu objawów związanych alergią.

Działanie

Lek Claritine SPE zawiera loratadynę, która jest pochodną piperydyny. Jest długo działającym, trójcyklicznym lekiem przeciwhistaminowym wybiórczo blokującym obwodowe receptory histaminowe H1. Hamuje działanie histaminy powodującej między innymi występowianie wysypki i świądu. Nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności, nie działa również przeciwcholinergicznie.

Bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Początek działania obserwuje się po 1-3 godzinach.

Wskazania

Lek Claritine SPE wskazany jest w leczeniu objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa (kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa, wyciek z nosa), świąd i pieczenie oczu. Lek ten jest również wskazany w leczeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznnej.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować Claritine SPE w przypadkach:

  • u oosób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników preparatu
  • u kobiet w ciąży
  • u dzieci poniżej 2 lat

Skład

Jedna tabletka zawiera substancję czynną -  loratadyna 10 mg, oraz substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, laktoza uwodniona, stearynian magnezu.

Dawkowanie

Lek Claritine SPE najlepiej jest przyjmować przed jedzeniem.

Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 1 tabletka (10 mg) raz na dobę.

Dzieci od 2 do 6 lat-1/2 tabletki (5 mg) raz na dobę.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, nalęży zwrócić się do lekarza.

 

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Loratan pro, 10 mg, kapsułki miękkie, 10 szt.

Loratan pro, 10 mg, kapsułki miękkie, 10 szt.

Loratan, kapsułki elastyczne, 10 mg, 30 szt

Loratan, kapsułki elastyczne, 10 mg, 30 szt

Loratan, kapsułki elastyczne, 10 mg, 30 szt

Loratan, kapsułki elastyczne, 10 mg, 30 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 10 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 10 szt

Loratadyna Galena, tabletki, 10 mg, 30 szt

Loratadyna Galena, tabletki, 10 mg, 30 szt

Loratadyna Galena, tabletki, 10 mg, 30 szt

Loratadyna Galena, tabletki, 10 mg, 30 szt

Claritine, tabletki, 10 mg, 30 szt

Claritine, tabletki, 10 mg, 30 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 60 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 60 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 60 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 60 szt

Aleric Lora (Aleric), 10 mg, tabletki,  7 szt.

Aleric Lora (Aleric), 10 mg, tabletki, 7 szt.

Loratadyna Pylox, 10 mg, tabletki, 10 szt

Loratadyna Pylox, 10 mg, tabletki, 10 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 30 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 30 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 30 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 30 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 90 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 90 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 90 szt

Loratadyna Galena, 10 mg, tabletki, 90 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 60 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 60 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 60 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 60 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 90 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 90 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 90 szt

Flonidan, tabletki, 10 mg, 90 szt

Zyrtec UCB, 10 mg, tabletki powlekane, 7 szt.

Zyrtec UCB, 10 mg, tabletki powlekane, 7 szt.

Allertec WZF, tabletki powlekane, 10 mg, 7 szt

Allertec WZF, tabletki powlekane, 10 mg, 7 szt

Alerzina, 10 mg, tabletki powlekane, 10 szt

Alerzina, 10 mg, tabletki powlekane, 10 szt

Allergocaps, kapsułki, 30 szt

Allergocaps, kapsułki, 30 szt

Allegra, 120 mg, tabletki powlekane, 10 szt

Allegra, 120 mg, tabletki powlekane, 10 szt

Allerin, tabletki, 15 szt.

Allerin, tabletki, 15 szt.