Coldrex MaxGrip C, tabletki, 12 szt.

Coldrex MaxGrip C, tabletki, 12 szt.

cena 9,99 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

TabletkiColdrex MaxGrip C zawierają następujące substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, kofeinę, wodzian terpinu i witaminę C.

Działanie

Paracetamol - działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo

Fenylefryna - obkurcza naczynia krwionośne i udrożnia przewody nosowe

Kofeina - nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu

Wodzian terpinu - działa wykrztuśnie

Witamina C - witamina, której niedobory mogą wystąpić w pierwszych dniach przeziębienia i grypy.

Wskazania

Leczenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle kostne i mięśniowe, katar.

Przeciwwskazania

  • Nie należy stosować leku u osób z nadwrażliwością na którykolwiek składnik leku, z niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek, z nadczynnością tarczycy, cukrzycą, z nadciśnieniem tętniczym krwi, z chorobami serca, ze zwiększonym ciśnieniem śródgałkowym, z rozrostem gruczołu krokowego, z chorobą alkoholową.
  • Preparat jest przeciwwskazany u osób przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub leki blokujące receptory beta-adrenergiczne, zydowudynę oraz w trakcie przyjmowania inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po ich zastosowaniu.
  • Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
  • Nie należy stosować leku w ciąży.
  • Nie stosować leku w okresie karmienia piersią.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kofeina, chlorowodorek fenylefryny, wodzian terpinu i kwas askorbowy (witamina C)

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 20 mg wodzianu terpinu i 30 mg kwasu askorbowego (witamina C) oraz substancje pomocnicze: skrobię kukurydzianą, skrobię rozpuszczalną, talk, kwas stearynowy, powidon, potasu sorbinian, sodu laurylosiarczan, żółty barwnik (E110).

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie 2 tabletki podawać do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.

Nie stosować leku dłużej niż 3 bez konsultacji z lekarzem.

Nie należy stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol lub zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa.

Uwagi

Lek zawiera kofeinę - należy unikać nadmiernego spożycia kawy, herbaty lub napojów zawierających kofeinę podczas zażywania leku.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Coldrex MaxGrip C, tabletki, 24 szt.

Coldrex MaxGrip C, tabletki, 24 szt.

Gripex Control, 500 mg + 50 mg, tabletki, 12 szt.

Gripex Control, 500 mg + 50 mg, tabletki, 12 szt.

Gripex Noc, tabletki powlekane, 6 szt.

Gripex Noc, tabletki powlekane, 6 szt.

Gripex Noc, tabletki powlekane, 12 szt.

Gripex Noc, tabletki powlekane, 12 szt.

Gripex Max, tabletki powlekane, 10 szt.

Gripex Max, tabletki powlekane, 10 szt.

Gripex Max, tabletki powlekane, 20 szt.

Gripex Max, tabletki powlekane, 20 szt.

Gripex, tabletki powlekane, 24 szt.

Gripex, tabletki powlekane, 24 szt.

Grypostop, tabletki powlekane, 12 szt.

Grypostop, tabletki powlekane, 12 szt.

Grypostop, tabletki powlekane, 24 szt.

Grypostop, tabletki powlekane, 24 szt.

Tabcin Trend, kapsułki miękkie, 12 szt.

Tabcin Trend, kapsułki miękkie, 12 szt.