DexaPini, syrop, 115 ml (150 g)

DexaPini, syrop, 115 ml (150 g)

cena 12,49 zł

Dodaj do porównania Ulotka leku

Dexa PINI Syrop przeciwkaszlowy.

Działanie

DexaPini jest syropem zawierającym w swoim składzie bromowodorek dekstrometorfanu oraz substancje wykazujące działanie wspomagające wyciąg sosnowy oraz nalewkę koprową. Zmniejsza częstotliwość ataków suchego kaszlu.

Wskazania

Grypa i stany grypopodobne. Ostre stany zapalne z intensywnym suchym kaszlem, zapalenie oskrzeli, gardła i krtani, kaszel opłucnowy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki leku, kaszel z dużą ilością wydzieliny, astma, ciężkie schorzenia wątroby, jednoczesne przyjmowanie inhibitorów MAO.

Nie stosować jednocześnie z lekami mukolitycznymi.

Skład

100 ml syropu zawiera:

- bromowodorek dekstrometorfanu 0,1 g,

- wyciąg sosnowy płynny 6,6g

- nalewka koprowa 1,0 g

Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas fosforowy 85%, wapnia mleczan, woda oczyszczona ad 100 g

Składniki 5 ml syropu
bromowodorek dekstrometorfanu 6,5 mg
wyciąg sosnowy 426 mg
nalewka koprowa 65 mg

Dawkowanie

Dzieci 6-11 lat - 3 x dziennie 5 ml, co odpowiada dawce jednorazowej 6,5 mg dekstrometorfanu. Maksymalna dawka dobowa nie może przekroczyć 60 mg dekstrometorfanu.
Młodzież powyżej 12 r.ż. i dorośli - 3 x dziennie po 15 ml, co odpowiada dawce jednorazowej 19,5 mg dekstrometorfanu. Maksymalna dawka dobowa nie może przekroczyć 120 mg dekstrometorfanu.U dzieci od 4 do 5 lat zaleca się podawanie leku po konsultacji z lekarzem.

Dostępność w aptekach

Odpowiedniki i zamienniki

Syrop sosnowy z witaminą C, syrop, 100 ml

Syrop sosnowy z witaminą C, syrop, 100 ml

Drosetux, syrop, 150 ml

Drosetux, syrop, 150 ml

Sirupus Alcep, syrop z cebuli, 125 g

Sirupus Alcep, syrop z cebuli, 125 g

Sirupus Echinasal, syrop, 125 g

Sirupus Echinasal, syrop, 125 g

Sirupus Pini compositus, syrop, 125 g

Sirupus Pini compositus, syrop, 125 g

Sirupus Pini compositum, syrop, 150 g

Sirupus Pini compositum, syrop, 150 g

Robitussin Antitussicum, syrop, 100 ml

Robitussin Antitussicum, syrop, 100 ml

Robitussin Junior, syrop, (3,75 mg / 5 ml), 100 ml

Robitussin Junior, syrop, (3,75 mg / 5 ml), 100 ml

Acodin 300, (15 mg + 50 mg) / 5 ml, syrop, 100 ml

Acodin 300, (15 mg + 50 mg) / 5 ml, syrop, 100 ml

Tussidrill, syrop, (5 mg / 5 ml), 150 ml

Tussidrill, syrop, (5 mg / 5 ml), 150 ml

DexaPico, (1625 mg+6,5 mg)/5ml, syrop

DexaPico, (1625 mg+6,5 mg)/5ml, syrop

Supremin, syrop, (4 mg / 5 ml), 200 ml

Supremin, syrop, (4 mg / 5 ml), 200 ml

Sinecod, syrop, (1,5 mg / ml), 100 ml

Sinecod, syrop, (1,5 mg / ml), 100 ml

Atussan, 1,5 mg/ml, syrop o smaku pomarańczowym, 150 ml

Atussan, 1,5 mg/ml, syrop o smaku pomarańczowym, 150 ml